Strona główna / Dla pacjentów / Leczenie bólu zęba

Leczenie bólu zęba


   wykrzyknik   Gdy ząb zaczyna boleć nie można czekać. Trzeba zgłosić się do dentysty najszybciej jak to możliwe. Odkładanie wizyty z nadzieją, że minie, może doprowadzić do sytuacji, w której ząb, który dzisiaj tylko boli, wkrótce może stać się przyczyną większych problemów: ropnia i obrzęku, a przez to zdecydowanie większych dolegliwości bólowych.


Patrząc ogólnie na organizm człowieka, ból informuje nas, że w naszym organizmie dzieje się coś nie tak, czy jest to ból głowy czy ból brzucha czy ból kolana. Tak samo ból zęba jest sygnałem, że dzieje się coś niepokojącego. Pod względem fizjologicznym ból zęba należy do jednych z najmocniejszych, dlatego często kojarzony jest jako najbardziej nieprzyjemny, a wizyta u dentysty dla niektórych pacjentów wydaje się „koniecznym złem".

  1    
Ból może być wywołany tzw. nadwrażliwością zęba, która często jest spowodowana nieprawidłowym szczotkowaniem, używaniem nieodpowiednich past do zębów, brakami zębów czy wadami zgryzu. Miejscem bólu w przypadku nadwrażliwości zęba jest okolica szyjek zęba tuz przy dziąśle, w którym to miejscu są odsłonięte głębsze warstwy zęba poprzez uszkodzenie szkliwa związane z przeciążeniem lub „opadaniem" dziąseł, co powoduje odsłonięcie się kanalików zębinowych i reagowanie bólem na zimno, słodkie, kwaśne.

       
        W DentiMedical leczenie bólu wywołanego nadwrażliwością polega na:

         checkbox  higienizacji jamy ustnej poprzez usunięcie kamienia i osadów nazębnych,
         checkbox  dobórze odpowiedniej szczoteczki i pasty do zębów wraz z instruktażem,
         checkbox  zastosowaniu odpowiednich, profesjonalnych preparatów w gabinecie,
         checkbox  leczeniu przy użyciu ozonu - ozonoterapii,
         checkbox  leczeniu przy użyciu lasera biostymulującego - laseroterapii.
           
  2    
Jeżeli te metody nie powodują poprawy i ból dalej się utrzymuje z taką sama lub większą intensywnością to może to świadczyć o nieodwracalnym stanie zapalnym nerwu w zębie i konieczności leczenia kanałowego.
       
         checkbox W DentiMedical leczenie kanałowe odbywa się według ścisłych zasad ustalonych przez naszych lekarzy i z zastosowaniem najwyższej jakości sprzętem m.in. endometr, radiowizjografia, Endomotor, Obtura, mikroskop stomatologiczny itp..
         
           
  3    
Złamany ząb też często wiąże się z odczuwaniem bólu. Dodatkowo jeżeli jest to złamanie na w zębach przednich dochodzi problem estetyczny lub w zębach bocznych powoduje utrudnienie lub uniemożliwienie w gryzieniu pokarmów.
       
         checkbox W DentiMedical leczymy złamane zęby poprzez wykonanie estetycznej odbudowy zęba materiałem kompozytowym najwyżej klasy pod względem uzyskania najbardziej zadawalającego efektu estetycznego, szczególnie dla zębów w odcinku przednim.
         
         chceckbox Jeżeli złamaniu towarzyszy ból lub złamanie jest rozległe ale jeszcze naddziąsłowe to należy wcześniej wykonać leczenie kanałowe, następnie wzmocnić pozostałe struktury zęba wkładem koronowo - korzeniowym oraz wykonać koronę porcelanową.
         
         checkbox Natomiast, gdy złamanie zęba jest bardzo rozległe i głęboko poddziąsłwe, to często stwarza to bardzo trudne warunki do wykonania odbudowy takiego zęba i najczęściej w takiej sytuacji należy rozważyć usunięcie zęba i zastąpić go implantem lub wykonać most protetyczny.
         
           

 Co zrobić, gdy złamie się ząb?

Jeśli urazowi uległ ząb mleczny:

  1   Należy spróbować odnaleźć odłamany fragment korony, a następnie umieścić go w naczyniu z zimną wodą, mlekiem lub solą fizjologiczną.
       
  2   Gdy doszło do zranienia tkanek miękkich, należy ranę przemyć wodą utlenioną i zatamować krwawienie uciskając gazą.
       
  3   Dziecko trzeba jak najszybciej przywieźć do dentysty.
       
belka

Jeśli urazowi uległ ząb stały (złamanie korony zęba):

  1   Należy spróbować odnaleźć odłamany fragment korony, a następnie umieścić go w naczyniu z zimną wodą, mlekiem lub solą fizjologiczną.
       
  2   W przypadku nie odnalezienia odłamanego fragmentu należy koniecznie poinformować o tym lekarza (istnieje ryzyko, iż fragment zęba został wbity w tkankę miękką).
     
       
  3   Natychmiast po zaistnieniu urazu należy zgłosić się do dentysty w celu zabezpieczenia złamania.
 


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA 
                                                                                                                 


ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ
tel. 18 26 82 885


Powrót do strony głównej


Wstecz
Mikroskopowe leczenie kanałowe zębów

Już nie musisz usuwać zęba jeżeli boli, wykonujemy mikroskopowe leczenie kanałowe zębów, aby uratować je przed usunięciem...

Więcej

Specjalistyczne rekonstrukcje uśmiechu

Od dawna myślisz czy można przywrócić lub zmienić swój uśmiech, sprawdź, jest to możliwe...

Więcej

Ortodoncja zębów bez ekstrakcji

Czy zawsze marzyłeś o równych zębach, a pewnie myślałeś że już nic nie można zrobić, przekonaj się że możesz...

Więcej

Specjalistyczne leczenie implantologiczne

Brakuje Ci zęba a może kilku, słyszałeś o implantach ale do końca nie wiesz co to jest, umów się na konsultację...

Więcej

Ikona Facebook Ikona Twitter Ikona Google+
2010-2019 © Copyright DentiMedical