Strona główna / Mikroskopowe leczenie kanałowe zębów

Mikroskopowe leczenie kanałowe zębów

DentiMedical szczególnie wyjątkowo traktuje endodoncję czyli leczenie kanałowe. Cały czas dokładamy starań, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w tej wysokospecjalistycznej dziedzinie stomatologii.

Endodoncja to wysoko specjalistyczna i szybko rozwijająca się dziedzina stomatologii zajmującą się leczeniem chorób miazgi zębowej czyli tak zwanego ?bolącego nerwa" lub w przypadku powtórnego leczenia polega na ponownym opracowaniu kanałów celem usunięcia bakterii z kanałów korzeniowych.
Wymaga ono ponadprzeciętnych umiejętności lekarza i asystentki, kosztownego instrumentarium oraz nowoczesnych specjalistycznych urządzeń.

Nowoczesne mikroskopowe leczenie endodontyczne jest to przede wszystkim leczenie bezbolesne polegające na usunięciu miazgi - ?nerwu" z komory i systemu kanałowego korzeni zębów, poprzez mechaniczne i chemiczne opracowanie kanałów, a następnie każde leczenie kanałowe jest zakończone szczelnym wypełnieniem kanałów materiałem na bazie gutaperki, mającym na celu zamknięcie drogi dla bakterii i zapobieganie ponownemu zakarzeniu korzeni.

W DentiMedical dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatologicznego i wielu specjalistycznych urządzeń możemy z wiekszą precyzją wykonać mikroskopowe leczenie kanałowe, ale również zajmujemy się leczeniem powikłań powstałych podczas zabiegów endodontycznych, takich jak: usuwanie złamanych narzędzi i wkładów koronowo-korzeniowych, zamykaniu perforacji, zamykaniu przetoki zębopochodnej oraz zabiegów mikrochirurgii endodontycznej.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i zaawansowanych technologii szczególnie powiększenia w postaci mikroskopu endodontycznemu w leczeniu kanałowym wiele zębów, jeszcze do niedawna skazanych na usunięcie, udaje się wyleczyć i uratować nawet bardzo zniszczony ząb,a prawidłowo wyleczony kanałowo i odbudowany, może służyć jeszcze wiele lat.


DentiMedical,Mikroskopowe leczenie kanałowe 
W DentiMedical podczas leczenia kanałowego kierujemy się światowymi zasadami protokołu leczenia zgodnymi z wytycznymi wielu Organizacji i Stowarzyszeń Endodontycznych. Leczenie polega na usunięciu zainfekowanych miękkich tkanek wchodzących w skład miazgi zębowej (tzw."nerw") z komory i kanałów korzeniowych, poszerzeniu i opracowaniu systemu kanałów korzeniowych i ich szczelnemu wypełnieniu.
 

Aby precyzyjnie i szybko przeprowadzić leczenie kanałowe w DentiMedical używamy najnowocześniejszych systemów endodontycznych:

  • endometru pozwalającego na dokładny elektroniczny pomiar długości kanału korzeniowego,
  • aparatu RTG z systemem RVG służącego do bezpośredniej oceny i kontroli leczenia endodontycznego na monitorze komputera w cyfrowej jakości,
  • Systemu B, urządzenie służące do uplastyczniania gutaperki czyli materiału służącego do wypełniania kanałów korzeniowych
  • mikroskopu endodontycznego zapewniającego uzyskanie powiększonego obrazu pola operacyjnego dzięki temu precyzyjne opracowanie i wypełnienie kanałów.

W DentiMedical dzięki zastosowaniu mikroskopu możliwe jest wykonywanie skomplikowanych zabiegów leczenia kanałowego jak również pomocne jest przy usuwaniu złamanych narzędzi kanałowych i wyjmowania starych wkładów koronowo-korzeniowych tzw. sztyftów lub "śrubek".

 

 

ENDODONCJA - LECZENIE KANAŁOWE - najczęściej zadawane pytania

NASZE TECHNOLOGIE                                                    

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA   

 


ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ
tel. 18 26 82 885


Powrót do strony głównej


Wstecz
Mikroskopowe leczenie kanałowe zębów

Już nie musisz usuwać zęba jeżeli boli, wykonujemy mikroskopowe leczenie kanałowe zębów, aby uratować je przed usunięciem...

Więcej

Specjalistyczne rekonstrukcje uśmiechu

Od dawna myślisz czy można przywrócić lub zmienić swój uśmiech, sprawdź, jest to możliwe...

Więcej

Ortodoncja zębów bez ekstrakcji

Czy zawsze marzyłeś o równych zębach, a pewnie myślałeś że już nic nie można zrobić, przekonaj się że możesz...

Więcej

Specjalistyczne leczenie implantologiczne

Brakuje Ci zęba a może kilku, słyszałeś o implantach ale do końca nie wiesz co to jest, umów się na konsultację...

Więcej

Ikona Facebook Ikona Twitter Ikona Google+
2010-2019 © Copyright DentiMedical