Strona główna / Ortodoncja zębów bez ekstrakcji

Ortodoncja zębów bez ekstrakcji

 

   
 
W DentiMedical pracujemy zgodnie z założeniami amerykańsko - kanadyjskiej szkoły leczenia ortodontycznego
wg Brocka Rondeau.

Główną zasadą i ideą terapii wg tej szkoły jest leczenie ortodontyczne bez usuwania zębów stałych.
Lecząc tymi metodami nie zwężamy łuku zębowego i uśmiechu, jak to się dzieje w metodach ekstrakcyjnych, lecz staramy się ustawić tę ilość zębów jaką przewidziała dla nas natura w ładnym, szerokim uśmiechu. Dzięki temu poprawiamy nie tylko ustawienie krzywych zębów, lecz także profil twarzy pacjenta i zaburzoną funkcję żucia, niwelujemy chrapanie oraz niektóre wady wymowy, a przez to kreujemy doskonały uśmiech, estetyczny wygląd twarzy i dobre samopoczucie.


 


   
Podjęcie decyzji przez pacjenta o leczeniu wady zgryzu to połowa sukcesu w dążeniu do pięknego uśmiechu. Do leczenia ortodontycznego najczęściej zgłaszają się dzieci w wieku 6-12 lat, ale współczesne nowoczesne metody pozwalają również na skuteczne leczenie ortodontyczne osób dorosłych.

Często zdarza się, że leczenie ortodontyczne jest wstępnym etapem leczenia przed założeniem implantu lub leczeniem protetycznym, szczególnie w trakcie specjalistycznych rekonstrukcji uśmiechu.

W DentiMedical podstawową zasadą jest pełna diagnostyka, dlatego zanim dojdzie do założenia aparatu, zęby zostają poddane starannemu przeglądowi dentystycznemu. Niezbędne jest wykonanie zdjęć rentgenowskich w kilku projekcjach, zdjęć wewnątrz- i zewnątrzustnych oraz wycisków uzębienia, wg których zostaną przygotowane modele gipsowe, tak aby na tej podstawie móc zaplanować i przygotować odpowiedni indywidualny plan leczenia.


 
Przed założeniem aparatów ortodontycznych wszystkie zęby muszą być wyleczone oraz usunięty ewentualny kamień nazębny.

W DentiMedical proponujemy

1. LECZENIE ORTODONTYCZNE:


APARATY RUCHOME   APARATY STAŁE
     

Przebudowujące kości szczęk, gdy naturalny proces wzrostu został zaburzony. Polecane w okresie wzrostu tzn. pomiędzy 4 a 12 rokiem życia, w trakcie wymiany zębów mlecznych na stałe lub jako pierwszy etap leczenia u osób dorosłych przed załozeniem aparatu stałego. W DentiMedical pacjenci mają możliwość ozdobienia lub wyboru koloru swoich aparatów.

  Ustawiające zęby. Zaleca się dla młodzieży i dorosłych, do zębów stałych. Pozwalają one na korygowanie wad zgryzu znacznie poważniejszych niż za pomocą aparatu ruchomego lecz często to aparat ruchomy jest pierwszym etapem leczenia przed założeniem aparatu stałego. Oprócz standardowych zamków metalowych używanych podczas leczenia aparatami stałymi w DentiMedical stosujemy zamki ceramiczne, białe zapewniające maksymalne efekty estetyczne.


Wiemy, że można polubić swój aparat ortodontyczny i traktować go jako funkcjonalną biżuterię. Wielu pacjentów uśmiecha się bez kompleksów, bo aparat na zębach świadczy przecież o tym, że dbają o siebie. Aparat daje pacjentom również poczucie, że nosząc go robią coś dobrego dla zdrowia i urody, więc i Ty zrób coś dla siebie.Możesz zmienić swój uśmiech na taki o jakim marzysz.

     
   2. LECZENIE STAWU SKRONIOWO - ŻUCHWOWEGO
 
  Metody wspomagające leczenie migren, szumów w uszach
oraz uciążliwych bólów głowy .

 

Leczenie dysfunkcji narządu żucia 

Zespół DentiMedical zwraca szczególną uwagę na kompleksowe spojrzenie na leczenie stomatologiczne, dlatego też całyDentiMedical,Łuk twarzowy czas staramy się zapobiegać i leczyć przykre dolegliwości ze strony stawów skroniowo - żuchwowych oraz bóle głowy wynikające z promieniowania bólu z mięśni i stawów, często w pierwszym etapie nie kojarzone przez pacjentów z problemami stomatologicznymi.

Nieuzupełnione braki zębowe, nieleczone ubytki w zębach, niewłaściwie wykonane prace protetyczne, wady zgryzu, przewlekły stres bardzo często są przyczyną zaburzeń narządu żucia i wynikających z tego faktu dolegliwości bólowych.

Podstawą leczenia tych dysfunkcji jest prawidłowa diagnostyka, którą przeprowadzamy dzięki stosowaniu urządzenia nowej generacji .

 

ORTODONCJA - najczęściej zadawane pytania

NASZE TECHNOLOGIE


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 


ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ
tel. 18 26 82 885


Powrót do strony głównej


Wstecz
Mikroskopowe leczenie kanałowe zębów

Już nie musisz usuwać zęba jeżeli boli, wykonujemy mikroskopowe leczenie kanałowe zębów, aby uratować je przed usunięciem...

Więcej

Specjalistyczne rekonstrukcje uśmiechu

Od dawna myślisz czy można przywrócić lub zmienić swój uśmiech, sprawdź, jest to możliwe...

Więcej

Ortodoncja zębów bez ekstrakcji

Czy zawsze marzyłeś o równych zębach, a pewnie myślałeś że już nic nie można zrobić, przekonaj się że możesz...

Więcej

Specjalistyczne leczenie implantologiczne

Brakuje Ci zęba a może kilku, słyszałeś o implantach ale do końca nie wiesz co to jest, umów się na konsultację...

Więcej

Ikona Facebook Ikona Twitter Ikona Google+
2010-2019 © Copyright DentiMedical