Strona główna / Technologie / Laseroterapia

Laseroterapia

Laser biostymulacyjny jest wykorzystywany w większości procedur stomatologicznych.

Działanie lasera biostymulacyjnego wykorzystywane jest jako wspaniały środek przeciwzapalny i przeciwbólowy, wspomaga tradycyjne leczenie, przyśpiesza regenerację tkanek, powodując ustąpienie objawów bólowych oraz zapalnych. Poprzez swoje działanie przeciwobrzękowe powoduje ustępowanie obrzęków po zabiegu. Działa również skutecznie w czasie szczękościsku powodując zanik objawów.

Skuteczność lasera biostymulacyjnego jest wykorzystywana również w przypadku leczenia chorych z obniżoną DentiMedical,Laserodpornością oraz pacjentów z alergiami, gdyż pozwala na odsunięcie antybiotyków lub środków znieczulających. Zastosowanie lasera biostymulacyjnego przed rozpoczęciem opracowywania ubytku próchnicowego podnosi próg bólu i czyni zabieg znacznie mniej bolesnym.

Laseroterapia jest stosowana w leczeniu schorzeń błony śluzowej, dziąseł i przyzębia. Powoduje przyśpieszenie ustępowania bolesnych aft w jamie ustnej, opryszczki wargowej, gojenia odleżyn protetycznych i ropni przyzębia i  innych ropnych stanach zapalnych.

Laser ten sprawdza się również w leczeniu nadwrażliwości odsłoniętych szyjek zębowych wspomagając działanie lecznicze preparatów do remineralizacji szkliwa, chroniąc w ten sposób ząb przed uporczywym bólem wywołanym zimnem lub kwaśnym produktem spożywczym.

Zdolność lasera do stymulacji i przyspieszenia odbudowy tkanek przydaje się w leczeniu chorób przyzębia popularnie zwanych paradontozą. Jak również podczas leczenia kanałowego w przypadku występowania zmian okołowierzchołkowych.

Lasery biostymulacyjne przynoszą ulgę pacjentom, którym wyrzynają się zęby mądrości. Wyrzynanie ósemek potrafi być tak dokuczliwe, że unieruchamia stawy szczęki. Naświetlanie laserem biostymulującym wspomaga proces wyrzynania zębów mądrości poprzez zmniejszenie dolegliwości  bólowych i szczękościsku oraz pobudzając ząb do przebicia się przez dziąsło.

Laseroterapia przeprowadzana bezpośrednio po usunięciu zęba, gdy jeszcze nie wytworzył się skrzep w ranie poekstrakcyjnej, powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych i zapobiega występowaniu obrzęków.

Naświetlanie laserem stosowane jest jako metoda wspomagająca w leczeniu dolegliwości bólowych w stawach skroniowo-żuchwowych.

Stosowanie laserów biostymulacyjnych powinno być przemyślane i zaplanowane po wcześniejszej diagnozie. Należy mieć na uwadze również przeciwwskazania do biostymulacji, jak to jest w przypadku chorych na cukrzycę, osób z chorobą nowotworową, pacjentów po przebytym niedawno zawale serca. Naświetlanie laserem biostymulującym u dzieci może spowodować przedwczesny wzrost zębów stałych. Biostymulacja niezalecana jest u kobiet w ciąży.
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ
tel. 18 26 82 885


Powrót do strony głównej


Wstecz
Mikroskopowe leczenie kanałowe zębów

Już nie musisz usuwać zęba jeżeli boli, wykonujemy mikroskopowe leczenie kanałowe zębów, aby uratować je przed usunięciem...

Więcej

Specjalistyczne rekonstrukcje uśmiechu

Od dawna myślisz czy można przywrócić lub zmienić swój uśmiech, sprawdź, jest to możliwe...

Więcej

Ortodoncja zębów bez ekstrakcji

Czy zawsze marzyłeś o równych zębach, a pewnie myślałeś że już nic nie można zrobić, przekonaj się że możesz...

Więcej

Specjalistyczne leczenie implantologiczne

Brakuje Ci zęba a może kilku, słyszałeś o implantach ale do końca nie wiesz co to jest, umów się na konsultację...

Więcej

Ikona Facebook Ikona Twitter Ikona Google+
2010-2019 © Copyright DentiMedical