';

Mikroskopowe leczenie kanałowe zębów

Czym jest endodoncja?

Leczenie kanałowe zębów, czyli endodoncję traktujemy w DentiMedical szczególnie wyjątkowo. Cały czas dokładamy starań, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w tej wysokospecjalistycznej dziedzinie stomatologii.

Endodoncja zajmuje się leczeniem chorób miazgi zębowej, czyli tak zwanego „bolącego nerwu”. W przypadku powtórnego leczenia polega na ponownym opracowaniu kanałów, celem usunięcia bakterii z kanałów korzeniowych. Leczenie kanałowe wymaga ponadprzeciętnych umiejętności lekarza i asystentki, kosztownego instrumentarium oraz nowoczesnych, specjalistycznych urządzeń.

Przebieg zabiegu

Mikroskopowe leczenie kanałowe to przede wszystkim leczenie bezbolesne. Polega ono na usunięciu zainfekowanych miękkich tkanek wchodzących w skład miazgi zębowej (tzw. „nerw”) z komory i kanałów korzeniowych, poszerzeniu i opracowaniu systemu kanałów korzeniowych i ich szczelnemu wypełnieniu materiałem na bazie gutaperki, mającym na celu zamknięcie drogi dla bakterii i zapobieganie ponownemu zakażeniu korzeni.

W DentiMedical podczas leczenia kanałowego kierujemy się światowymi zasadami protokołu leczenia, zgodnymi z wytycznymi wielu Organizacji i Stowarzyszeń Endodontycznych.

Leczenie powikłań po zabiegach endodontycznych

W DentiMedical dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatologicznego i wielu specjalistycznych urządzeń możemy z większą precyzją wykonać mikroskopowe leczenie kanałowe, ale również zajmujemy się leczeniem powikłań powstałych podczas zabiegów endodontycznych, takich jak:

usuwanie złamanych narzędzi kanałowych
usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych
zamykanie perforacji
zamykanie przetoki zębopochodnej
zabiegi mikrochirurgii endodontycznej

Chcesz wiedzieć więcej?

Przejdź do naszego informatora, w którym znajdziesz
odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Wykorzystywany sprzęt

Aby precyzyjnie i szybko przeprowadzić leczenie kanałowe w DentiMedical używamy najnowocześniejszych systemów endodontycznych:

  • ręczne i maszynowe narzędzia do opracowywania kanałów korzeniowych,
  • endometr – pozwala na dokładny, elektroniczny pomiar długości kanału korzeniowego,
  • aparat RTG z systemem RVG – służy do bezpośredniej oceny i kontroli leczenia endodontycznego na monitorze komputera w cyfrowej jakości,
  • System B – urządzenie służące do uplastyczniania gutaperki, czyli materiału służącego do wypełniania kanałów korzeniowych,
  • Obtura System – urządzenie do podawania płynnej gutaperki,
  • mikroskop endodontyczny – zapewnia uzyskanie powiększonego obrazu pola operacyjnego, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne opracowanie i wypełnienie kanałów.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i zaawansowanych technologii (szczególnie powiększenia w postaci mikroskopu endodontycznego), wiele zębów – jeszcze do niedawna skazanych na usunięcie – udaje się wyleczyć i uratować.

Nawet bardzo zniszczony ząb, który zostanie prawidłowo wyleczony kanałowo i odbudowany, może służyć jeszcze przez wiele lat.

Marzysz o pięknym uśmiechu?
Z radością pomożemy Ci spełnić to marzenie!
Skontaktuj się z nami już teraz.