';

Ortodoncja bez ekstrakcji zębów

Metodologia leczenia

W DentiMedical pracujemy zgodnie z założeniami amerykańsko-kanadyjskiej szkoły leczenia ortodontycznego według Brocka Rondeau.

Główną zasadą i ideą terapii według tej szkoły jest leczenie ortodontyczne bez usuwania zębów stałych.

Lecząc tymi metodami nie zwężamy łuku zębowego i uśmiechu, jak ma to miejsce w metodach ekstrakcyjnych, lecz staramy się ustawić tę ilość zębów, którą przewidziała dla nas natura, w ładnym, szerokim uśmiechu. Dzięki temu poprawiamy nie tylko ustawienie krzywych zębów, lecz także profil twarzy pacjenta i zaburzoną funkcję żucia, niwelujemy chrapanie oraz niektóre wady wymowy, a przez to kreujemy doskonały uśmiech, estetyczny wygląd twarzy i dobre samopoczucie.

Podjęcie przez pacjenta decyzji
o leczeniu wady zgryzu
to połowa sukcesu w dążeniu
do pięknego uśmiechu.

Aparat daje pacjentom poczucie, że nosząc go,
robią coś dobrego dla swojego zdrowia i urody.

Przygotowanie do leczenia

W DentiMedical podstawową zasadą jest pełna diagnostyka, dlatego zanim dojdzie do założenia aparatu, zęby zostają poddane starannemu przeglądowi dentystycznemu. Niezbędne jest wykonanie zdjęć rentgenowskich w kilku projekcjach, zdjęć wewnątrz- i zewnątrzustnych oraz wycisków uzębienia, według których zostaną przygotowane modele gipsowe, aby na tej podstawie móc zaplanować i przygotować odpowiedni, indywidualny plan leczenia.

Przed założeniem aparatów ortodontycznych wszystkie zęby muszą być wyleczone oraz musi zostać usunięty ewentualny kamień nazębny.

Wiek pacjenta

Do leczenia ortodontycznego najczęściej zgłaszają się dzieci w wieku 6-12 lat, ale współczesne nowoczesne metody pozwalają również na skuteczne leczenie ortodontyczne osób dorosłych.

Inne sytuacje

Często zdarza się, że leczenie ortodontyczne jest wstępnym etapem leczenia przed założeniem implantu lub przed leczeniem protetycznym, szczególnie w trakcie specjalistycznych rekonstrukcji uśmiechu.

Wiemy, że można polubić swój aparat
ortodontyczny i traktować go jako
funkcjonalną biżuterię.

Wielu pacjentów uśmiecha się bez kompleksów,
bo aparat na zębach świadczy o tym, że dbają o siebie.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Aparaty ruchome

Przebudowujące kości szczęk, gdy naturalny proces wzrostu został zaburzony. Polecane w okresie wzrostu tzn. pomiędzy 4 a 12 rokiem życia, w trakcie wymiany zębów mlecznych na stałe lub jako pierwszy etap leczenia u osób dorosłych przed załozeniem aparatu stałego.

W DentiMedical pacjenci mają możliwość ozdobienia lub wyboru koloru swoich aparatów.

Aparaty stałe

Ustawiające zęby. Zaleca się dla młodzieży i dorosłych, do zębów stałych. Pozwalają one na korygowanie wad zgryzu znacznie poważniejszych niż za pomocą aparatu ruchomego lecz często to aparat ruchomy jest pierwszym etapem leczenia przed założeniem aparatu stałego. Oprócz standardowych zamków metalowych używanych podczas leczenia aparatami stałymi w DentiMedical stosujemy zamki ceramiczne, białe zapewniające maksymalne efekty estetyczne.

Chcesz wiedzieć więcej?

Przejdź do naszego informatora, w którym znajdziesz
odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Leczenie stawu skroniowo-żuchwowego

Zespół DentiMedical zwraca szczególną uwagę na kompleksowe spojrzenie na leczenie stomatologiczne, dlatego też cały czas staramy się zapobiegać i leczyć przykre dolegliwości ze strony stawów skroniowo-żuchwowych oraz bóle głowy wynikające z promieniowania bólu z mięśni i stawów, często w pierwszym etapie niekojarzone przez pacjentów z problemami stomatologicznymi.

Zaburzenia narządu żucia

Przyczyny

  • nieuzupełnione braki zębowe
  • nieleczone ubytki w zębach
  • niewłaściwie wykonane prace protetyczne
  • wady zgryzu
  • przewlekły stres

Skutki

  • migreny
  • szumy w uszach
  • uciążliwe bóle głowy

Podstawą leczenia tych dysfunkcji jest prawidłowa diagnostyka,
którą przeprowadzamy dzięki stosowaniu urządzeń nowej generacji.

Marzysz o pięknym uśmiechu?
Z radością pomożemy Ci spełnić to marzenie!
Skontaktuj się z nami już teraz.